Domy tymczasowe są z myślą o tych zwierzętach, które w znaczący sposób potrzebują opieki, bliskości i domowych warunków. Przeważnie chore, starsze, po urazach lub te, które psychicznie nie wytrzymują pobytu w schroniskach i doskwierającej tam samotności.

Jak zostać domem tymczasowym? Musisz mieć czas, chęci i odpowiednie warunki. My pokrywamy koszty utrzymania zwierząt – zapewniamy karmę, leki, bezpłatną opiekę weterynaryjną oraz wszystkie akcesoria.

Dlaczego warto? W domu tymczasowym zwierzęta szybciej dochodzą do siebie, a ich opiekunowie lepiej je znają co jest ważne przy dalszej adopcji.

Nie czekaj i zdecyduj się już teraz!

Decydując się na tymczasowe przyjęcie psa lub kota dajesz mu nowe życie i nadzieję na lepsze jutro. Im więcej DT, tym więcej szans na uratowanie głodzonych, maltretowanych i porzuconych zwierząt, czekających w bólu i smutku na naszą pomoc.

Na początek zachęcamy do obejrzenia filmu: KLIK

Tymczasowym podopiecznym zapewniamy karmę, opiekę weterynaryjną i wszelkie niezbędne akcesoria (miski, posłania, smycze, obroże). Jedyne, co trzeba im poświęcić, to trochę swojego czasu i uwagi. 

Oto, jakie warunki należy spełnić, żeby założyć dom tymczasowy:

1. Należy zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki bytowe (miejsce do spania, dostęp do pożywienia oraz wody, spacery);

2. Decyzja o założeniu domu tymczasowego musi być dobrze przemyślana. Należy liczyć się z tym, że zwierzę może czekać na dom stały od kilku dni, nawet do kilku miesięcy;

3. Odebrane zwierzęta umawiamy, w dogodnym dla Państwa terminie, do lekarza weterynarii celem wykonania podstawowych zabiegów (szczepienia, kastracja/sterylizacja). Faktury za opiekę weterynaryjną opłaca TOZ Wrocław;

4. Mile widziane jest tworzenie ogłoszeń adopcyjnych na portalach internetowych typu OLX przez opiekunów tymczasowych.

KONTAKT: Ewa – tel. 609 800 492 (prosimy o wysłanie SMSa, w jakiej sprawie się kontaktujesz – na pewno oddzwonimy!)