AKTUALIZACJA: 19.03.2018

Poniedziałek zaczynamy od smutnych informacji. Zefir źle się czuje. Już w niedzielę pojawiły się u niego problemy z chodzeniem, dostał leki. Specjalnej poprawy nie ma… Czekamy… Trzymajcie kciuki…

AKTUALIZACJA: 12.03.2018

Zefir z dnia na dzień nabiera sił. Dostaje regularne posiłki składające się z pełnowartościowej karmy oraz suplementy, które mają postawić chłopaka na nogi.  Zefir wróci do pełni sił za kilka tygodni – stopień zaniedbania jest niewyobrażalny.

Potrzebne wsparcie dla Zefira:
Liczy się każda złotówka…

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział we Wrocławiu
ul. Żeromskiego 56, 50-312 Wrocław

PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096
dla wpłat zagranicznych SWIFT: BPKOPLPW
w tytule: Zefir z Gniechowic

FILM Z PRZEBIEGU INTERWENCJI: (kliknij w obrazek)

Przejeżdżaliśmy przez wieś Gniechowice, niedaleko Wrocławia. Czujne oko naszej inspektorki wyłapało zaniedbanego psa. Szkoda jedynie, że mieszkańcy wcześniej nic nie zauważyli…

Na ziemi leżała bryła sierści. Pies się nie ruszał. Nie reagował na wołanie. Jedynie patrzył. Po dotknięciu grzbietu – szok i rzucanie łaciną. Same kości. Dawno nie widzieliśmy tak zaniedbanego psa! Dzwonimy na policję.

15 minut później przyjechali właściciele. Wizytą byli zdziwieni. „Przecież to stary pies”, „Nie chcę go wysyłać na tamten świat”, „Przecież on je”, „Przecież nic mu nie dolega” – i ten ich głupkowaty śmiech. Najpierw z cwaniactwa, ale później miny zrzedły… Bo do właścicieli dotarło, że żarty się skończyły.

Pies niedawno miał być u weterynarza. Niedawno – czyli w 2016 roku bo z tego okresu pochodzi ostatnie szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Dlaczego ten pies ma takie dredy? Bo kilka lat temu potrącił go samochód i ma złamane żebra. Od tamtej pory nie daje się dotykać.

Dlaczego ten pies jest taki chudy? Bo jest stary.

Tak tłumaczyli się właściciele. Ich zdaniem się czepialiśmy. Śmiali się nam w twarz. Bo oni go przecież uratowali – kilka lat temu przygarnęli go jako porzuconego. Upięli na łańcuch i zapomnieli karmić….

Zabieramy psa. Bez gadania. Właścicielka na początku nie chce podpisać zrzeczenia, bo nie zgadza się z naszymi uwagami – czyli: odbiór psa z powodu skrajnego zaniedbania oraz zagłodzenia.

W klinice od razu pozbywamy się tej zbroi z sierści – kołtuny pokryte kałem i nasiąknięte moczem. Smród taki, że nawet pchły nie ma. Zdjęliśmy z niego 4 kilogramy tego dziadostwa…

Pies tej wielkości powinien ważyć ok 35 kilogramów, Zefir waży 17 kilogramów i ma 17 lat. Badania krwi nie wykazały problemów z wątrobą czy nerkami. Podwyższony jest jedynie enzym trzustkowy. Zagłodzony – stwierdzają weterynarze.

Psiak jest pod naszą opieką. Rokowania są dobre. Zaczniemy od karmienia.
Czekamy….

Możesz pomóc wpłacając darowiznę na nasze konto:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział we Wrocławiu
ul. Żeromskiego 56, 50-312 Wrocław
PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096
dla wpłat zagranicznych SWIFT: BPKOPLPW
w tytule: Zefir z Gniechowic