Maluch Maksiu, pies stróżujący

Zgłoszenie dotyczące Maksia Inspektorat TOZ Wrocław otrzymał z Oleśnicy, od działaczy Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt „Przytul Pyska”.

Na miejscu inspektorzy TOZ zastali maleńkiego, strasznie zaniedbanego psa w typie shih tzu, przetrzymywanego w nędznej budzie na terenie szop/budynków gospodarczych w miejscowości Wysoka. Nie wiemy czego miał pilnować ten mikro-piesek, bo na wąskim pasku ogrodzonej ziemi leżały wyłącznie zdezelowane, nadające się do wyrzucenia przedmioty.

Tylko zapewnienia o ogromnej miłości i deklaracja natychmiastowej poprawy stanu psa spowodowały, że „kochający” właściciel dostał kilka dni na doprowadzenie psa do normalnego stanu.

Rekontrola przeprowadzona u Maksia wykazała wyłącznie nieudolne próby przystrzyżenia zaniedbanej okrywy włosowej, pies został więc natychmiast odebrany w trybie interwencyjnym i przewieziony do Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt „Przytul Pyska” w Oleśnicy.

Maks był nieprawdopodobnie zapchlony, zarobaczony, a jego sierść, oprócz stwardniałych dredów, nabita była starymi kłosami. Uszy psa zapchane były czopami z brudu i ropy. Stan psa po interwencji doskonale obrazują zdjęcia.

Maks przebywa obecnie w domu tymczasowym oleśnickich działaczy, jest już po pierwszej wizycie u lekarza weterynarii, a jego sierść i skórę przepięknie doprowadziła do normalnego stanu Małgosia z Salonu Pielęgnacji Zwierząt „Pies i Kot” z Oleśnicy.

Link do oleśnickiego Salonu Pielęgnacji Zwierząt:
https://www.facebook.com/salonpielegnacjizwierzat.pies.i.k…/

Link do oleśnickiego Ośrodka Adopcyjnego:
https://www.facebook.com/przytulPyska/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *