O nas

Witamy Państwa serdecznie na stronie internetowej Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Wrocław. Jesteśmy najstarszą organizacją ochrony zwierząt w Polsce, a drugą na świecie po RSPCA. Działamy od 1864 roku).

 

 

Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego, nie działamy w celu osiągnięcia zysku. Zajmujemy się ratowaniem chorych, rannych i maltretowanych przez ludzi zwierząt. Rocznie interweniujemy tysiące razy, co świadczy o naszym profesjonalizmie i skuteczności działania. Uratowaliśmy już setki zwierząt, które wyleczyliśmy i oddaliśmy do nowych i bezpiecznych domów.

 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma niestety ograniczone możliwości finansowe oraz bardzo brakuje nam inspektorów oraz ochotników, którzy daliby dom tymczasowy dla zwierząt najbardziej potrzebujących. Mimo przeszkód ratujemy codziennie wystraszone, zagłodzone i obolałe zwierzaki.

 

 

Zazwyczaj zwierzaki trafiają do nas w mizernym stanie. Staramy się, aby każdy nasz pupil został przebadany, zaszczepiony, odpchlony , odrobaczony i przede wszystkim poddany zabiegowi sterylizacji. W przypadku wolnożyjących kotków – sterylizujemy je, aby nie powiększać ilości bezdomnych i nieszczęśliwych zwierząt.

 

Każdy datek jaki otrzymujemy od ludzi dobrego serca przekazywany jest na leczenie i utrzymanie naszych podopiecznych, cele interwencyjne, cele statutowe.

 

Dzięki m.in. naszym działaniom powstała Ustawa o Ochronie Zwierząt. Nasz oddział pierwszy w Polsce zapoczątkował sterylizację bezdomnych kotek na terenie miasta. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia, udaje nam się wyłapać i wysterylizować do trzech tysięcy kotek rocznie. Działania te znacznie wpływają na zmniejszanie bezdomności kotek, zapobiegamy w ten sposób narodzinom wielu istnień, które mogłyby giną  pod kołami samochodu lub po prostu z choroby, głodu i wycieńczenia…

 

Inspektorzy oraz wszyscy członkowie TOZ pełnia swe funkcje całkowicie społecznie. Wszystkie pieniądze przekazane od darczyńców przekazujemy na leczenie i ratowanie zwierząt, zgodnie ze Statutem TOZ.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi o wielkich sercach do przyłączenia się do TOZu. Każda para rąk i każde dobre serce bardzo nam pomoże.

 

Schronisko, a TOZ:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt TOZ, a TOZ Wrocław to ta sama organizacja z tym, że na innych zasadach działania. Każda jednostka ma swój osobny budżet oraz inny organ nadzorujący wszystkie działania. TOZ Wrocław – zajmuje się działaniami terenowo-interwencyjnymi – jeżeli otrzymujemy zgłoszenie o zaniedbanym zwierzaku, jedziemy na miejsce i sprawdzamy warunki bytowe. Często zdarza się, że zwierzę zostaje odebrane na podstawie złamania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt – wtedy zwierzak przewożony jest albo do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, albo do naszego wolnego domu tymczasowego. Natomiast w zadaniach Schroniska leży wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zabrany zwierzak, umieszczany jest w schronisku, gdzie czeka na nowy dom.