Pomóż

Jak możesz nam pomóc?
POMOC FINANSOWA
Możesz przelać na nasze konto dowolną kwotę. Jeżeli chcesz, aby miała ona konkretne przeznaczenie w tytule przelewu wpisujesz (np.: „na karmę”, „na leki”, „imię zwierzaka” lub „na cele statutowe”). Jeżeli oczekujesz informacji o tym, jak zostały wykorzystane Twoje pieniądze napisz do nas, a na pewno poinformujemy Cię o wszystkim. Co roku możesz przekazać nam swój 1% podatku, który i tak oddajesz.

ADOPCJA WIRTUALNA
Adopcja wirtualna to zobowiązanie do comiesięcznych wpłat na rzecz wybranego zwierzęcia na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Kwota może być dowolna, każda złotówka się liczy. Środki przeznaczone są na wyżywienie zwierząt oraz na zakup podstawowych środków do odpowiedniego funkcjonowania ( smycze, kagańce, pieluszki, leki itp.).

Chętnie podejmiemy także współpracę z firmami chcący objąć wirtualną adopcją ktoregoś z naszych podopiecznych.

W zamian za zostanie wirtualnym opiekunem wybranego zwierzęcia oferujemy Państwu bezpłatną reklamę poprzez umieszczenie na naszej stronie www oraz profilu w serwisie Facebook (www.facebook.com/tozwro) informacji o Państwa firmie: krótkiego opisu działalności, logo oraz hiperłącza do Państwa strony/fanpage’a. Podczas targów ZooBotanika, które odbywają się corocznie w Hali Stulecia, informacja o sponsoringu zostanie umieszczona przy naszym stoisku.

Objęcie wirtualną adopcją skrzywdzonego zwierzaka to nie tylko dobry uczynek, ale także doskonały sposób na ocieplenie wizerunku firmy.

Warto także wspomnieć, że darowiznę przekazaną dla organizacji pożytku publicznego można odpisać od podatku zgodnie z art. 18 ust 1 pkt 1 i 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

W celu ustalenia szczegółów współpracy prosimy o kontakt telefoniczny: 726 905 566

POMOC RZECZOWA
Możesz pomóc nam przynosząc do naszego biura szare gazety, karmę dla zwierząt oraz wszelkiego rodzaju koce. Szare gazety służą jako wkłady do kocich kuwet, koce przekazywane są dla wszystkich zwierzaków, które tego potrzebują zwłaszcza w okresie zimowym, który naraża je nawet na śmierć.
DOMY TYMCZASOWE
Jesteś idealnym kandydatem na założenie Domu Tymczasowego!
Domów tymczasowych potrzebują psy, koty, małe zwierzęta. Domy tymczasowe tworzymy z myślą o tych, zwierzętach, które w znaczący sposób potrzebują opieki, bliskości i domowych warunków. Przeważnie chore, starsze, po urazach lub te, które psychicznie nie wytrzymują pobytu w schroniskach i doskwierającej tam samotności.

Psy jak i koty przebywające w schroniskach-które najczęściej są przepełnione, bardzo często popadają w apatię, przestają jeść, nie reagują na otaczający ich świat, tracą odporność. Zwierzęta nie mogą zrozumieć, czemu trafiły do tak surowych i nieprzyjaznych dla nich warunków.

W takim stanie, przetrwanie w tak wielkim skupisku zestresowanych, bezdomnych zwierząt jest raczej mało prawdopodobne. Bardzo łatwo tu o załapanie choroby, która w „tych” warunkach jest nie do uleczenia.

Domy tymczasowe są wielką szansą dla potrzebujących zwierząt!

Z interwencji często są odbierane zwierzęta, które żyją w tragicznych warunkach, ciężko chore czy maltretowane. Z powodu przepełnienia, schronisko nie zawsze jest w stanie zapewnić zwierzęciu wystarczającej opieki – brakuje miejsca, gdzie chore zwierzęta czy z urazami mogą w spokoju być leczone. Tym samym zmniejsza się szansa wyzdrowienia i przeżycia dla tych zwierząt. W domu zwierzęta mają stałą opiekę, są pod stałą obserwacją i mają zdecydowanie lepsze warunki niż w schronisku, co zwiększa szanse ich wyzdrowienia, a później adopcji.

Z różnych powodów nie możesz mieć zwierzęcia na stałe?
Chcesz pomóc bezbronnym zwierzętom skrzywdzonym przez ludzi?
Chcesz sprawdzić swoje dziecko czy podoła obowiązkowi? Biorąc zwierzę do domu tymczasowego nie tylko będziemy mogli sprawdzić, jak nasza pociecha sobie radzi z czworonogiem, ale też zrobimy wiele dobrego, ratując zwierzęciu życie i pomagając mu.

Należy pamiętać, że założenie domu tymczasowego jest poważną decyzją i powinna być szczególnie przemyślana. Zwierzę, które ma za sobą ciężkie przeżycia nie może być co kilka dni przewożona do innego domu. Jeżeli często wyjeżdżasz – zastanów się, czy jesteś w stanie zapewnić zwierzakowi opiekę!

Zwierzęta odbierane są często z bardzo trudnych warunków i w ciężkim stanie – skrajnie zagłodzone, chore, zaniedbane.

Potrzebują one spokojnej przystani, gdzie powrócą do zdrowia, otrzymają niezbędna opiekę. Potrzebują także ODPOWIEDZIALNEGO i ŚWIADOMEGO opiekuna, który nie tylko poda im jedzenie i wyprowadzi na spacer, ale także zadba o ich socjalizację, naukę podstawowych umiejętności potrzebnych do życia wśród ludzi oraz równowagę psychiczną.

Jeżeli dokładnie przemyślałeś, czy jesteś w stanie zająć się zwierzęciem „po przejściach”, wymagającym szczególnej uwagi i jesteś gotów podjąć się nowego wyzwania – jesteś idealnym kandydatem na założenie Domu Tymczasowego!

Domów tymczasowych potrzebują psy, koty, małe zwierzęta.
Jeśli możesz zaopiekować się jakimś zwierzęciem, które jest potrzebujące zgłoś się do :

Ewa Kołb inspektor TOZ
e-mail: ewa.toz.wroclaw@wp.pl
tel.kom. 609 800 492 (prosimy o wysłanie sms-a, w jakiej sprawie się kontaktujesz – oddzwonimy)
lub

Joanna Kleszcz inspektor TOZ
e-mail: toz.wroclaw@wp.pl
tel.kom. 726 905 566 (prosimy o wysłanie sms-a, w jakiej sprawie się kontaktujesz – oddzwonimy)
Warunkiem założenia domu tymczasowego jest wypełnienie ankiety oraz podpisanie Umowy o opiekę tymczasową.