Tragicznie zaniedbana Biedronka

Do Inspektoratu TOZ Wrocław wpłynęło zgłoszenie dotyczące psa, który nigdy nie wychodzi na dwór. Od dawna nikt go nie widział, a o obecności zwierzęcia świadczyło jedynie szczekanie, słyszane od czasu do czasu przez sąsiadów. Na miejscu interwencji inspektorzy stwierdzili, że we wskazanym mieszkaniu od ponad trzech lat rozgrywał się dramat… Dramat suczki Biedronki.
Inspektorzy TOZ-u od dłuższego czasu nie widzieli tak skrajnie zaniedbanego psa – zwierzę było jednym wielkim dredem, ciężko mu było się poruszać, załatwiać, słabo widziało i słyszało. Grube, ciężkie dredy były posklejane moczem i odchodami. W zaniedbanym, niechlujnym mieszkaniu uderzał odór brudu i odchodów. Pies nie był od wieku szczenięcego, wyprowadzany na spacery, załatwiał się w domu, a z relacji świadków wynika, że odchody zwierzęcia właściciel wyrzucał przez okno…
Zwierzę zostało natychmiast odebrane w trybie interwencyjnym i przewiezione do lekarza weterynarii, który początkowo, przez grubą skorupę, nie był w stanie określić jego płci, a następnie do salonu groomerskiego.
Tak szybkie działania umożliwiła prężna akcja na facebook’owym profilu TOZ-u, gdzie dzięki naszym sympatykom udało się błyskawicznie znaleźć psiego fryzjera.
Pani Jowita z Salonu Art Of Animal Care (www.pielegnacja-zwierzat.com) tego samego dnia późnym wieczorem profesjonalnie, po mistrzowsku ostrzygła suczkę.
Serdecznie dziękujemy!
Biedronka przebywa obecnie w naszym Ośrodku Interwencyjno-Adopcyjnym. Okazała się śliczną, długowłosą suczką, która jeszcze kiedyś doczeka się kochających opiekunów i właściwej pielęgnacji. Na razie jest przerażoną kulką, która uczy się świata i życia na nowo…
___________
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego utrzymującą się wyłącznie z datków ludzi dobrej woli. Każdego dnia ratujemy bite, głodzone i zaniedbywane zwierzęta. W domach tymczasowych otaczamy je opieką, socjalizujemy, zapewniamy leczenie weterynaryjne. Inspektorzy oraz wszyscy członkowie TOZ pełnią swe funkcje całkowicie społecznie.
Wszystkie pieniądze od darczyńców przekazujemy na leczenie i ratowanie zwierząt. Bez Waszej pomocy nie będziemy mogli dalej działać.
POMÓŻ NAM POMAGAĆ
KRS: 0000154454
OPP: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział we Wrocławiu
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział we Wrocławiu
ul. Żeromskiego 56
50-312 Wrocław
PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096
dla wpłat zagranicznych SWIFT: BPKOPLPW
z dopiskiem „DLA BIEDRONKI”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *