Piątek, późne popołudnie. Dostajemy sygnał o skrajnie zaniedbanym psie w Świętej Katarzynie. Po godzinie od otrzymania informacji jesteśmy na miejscu.
Przed domem w siedzi mężczyzna – właściciel psa. Czekają na nas osoby zgłaszające. Razem wchodzimy do mieszkania – szok. Sterty odchodów, butelek po alkoholu, pajęczyny, pojemniki po jedzeniu. Fetor okropny. W międzyczasie właściciel Stefana wchodzi do domu, bierze go na ręce i wychodzi.

Po wykonaniu dokumentacji fotograficznej idziemy rozmawiać z właścicielem, który twierdzi, że Stefan ma 13 lat i regularnie wychdzi z nim na spacer [!?]. Brak szczepień, brak wody. Ogromne kołtuny nasiąknięte moczem i pokryte odchodami. Stefan oczywiście jedzie z nami. Nie ma opcji, żeby dalej żył w takich warunkach.

Stefan ze Świętej Katarzyny już pod naszą opieką… Wkrótce więcej informacji

Opublikowany przez TOZ Wrocław 18 maja 2018


Po dotarciu do kliniki w ruch idzie od razu maszynka do strzyżenia. Trzeba golić na łyso – skóra jest naciągnięta, miejscami odparzona. Ze Stefana zdjęliśmy zbroję ważącą prawie dwa kilogramy. Stefan ma chore oczy i uszy – ale to nic poważnego.

WAŻNE: Rozmawialiśmy z właścicielem Stefana. Nie oczekuje żadnej pomocy. Nie życzył sobie powiadomienia ośrodka pomocy społecznej, ani żadnych innych instytucji. Nie będziemy uszczęśliwiać nikogo na siłę.

Stefan przebywa w naszym domu tymczasowym.

 

[POMOŻECIE STEFANOWI?]

Golasek Stefan ma się wspaniale. Zaaklimatyzował się i chodzi nam przy nodze – oczywiście w ubranku 🙂 Potrzebujemy zaledwie, albo aż 500 zł.

FUNDUSZE ZE ZBIÓRKI zostaną przekazane na:
– odpchlenie i odrobaczenie, szczepienie i czipowanie
– leczenie (krople do oczu i uszu)
– kastrację
– utrzymanie Stefana


POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

Wyślij SMS pod NUMER 72365 w TREŚCI S10387
Koszt 2,46 brutto (w tym VAT)

Pomóż wysyłając darowiznę na konto:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział we Wrocławiu
ul. Żeromskiego 56, 50-312 Wrocław

Nasze konto:
PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096
dla wpłat zagranicznych SWIFT: BPKOPLPW