Graf ma ok. 10 mies. i waży ok. 20 kg  Z wyglądu jest nieco podobny do owczarka niemieckiego długowłosego. Jest bardzo żywiołowym psem o sportowym zacięciu, który najbardziej ceni sobie aktywność fizyczną. Pogoń za piłką, zabawa z innymi psami, długie spacery to coś, co dla Grafa jest najważniejsze. Jest bardzo szybki – mimo swojego ONkowego wyglądu charakter ma bliższy borderom i podobne do nich wymagania. Jest to pies dla ludzi aktywnych, gotowych na kontynuację szkolenia i pracę z psem. Graf to pies z ogromnym potencjałem i na pewno będzie powodem do dumy dla tych, którzy już mają doświadczenie lub dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z psimi sportami (agility, frisbee) 🙂

Mimo że nie jest typowym kanapowcem, to niezwykle pro-ludzki psiak. Uwielbia leżeć na kolanach brzuchem do góry i dopraszać się głaskania i drapania

Graf bardzo dzielnie znosi zabiegi weterynaryjne, ładnie jeździ samochodem (w bagażniku i w transporterze)  Pracujemy obecnie nad wyeliminowaniem ciągnięcia na smyczy. Zna podstawowe komendy i szybko uczy się kolejnych. Jest łagodny, nie niszczy, nie brudzi, dobrze dogaduje się z innymi psami  Zdarza mu się poszczekiwać np. na psy za płotami lub w zabawie.

Graf przebywa obecnie w domu tymczasowym TOZ Wrocław.

Pies został zaczipowany, odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony przeciwko wściekliźnie oraz chorobom wirusowym i wykastrowany.

Obowiązuje procedura adopcyjna TOZ Wrocław. Informujemy ponadto, że Graf jest psem domowym – prosimy nie dzwonić z propozycjami adopcji psa do kojca lub tym bardziej na łańcuch!

Kontakt ws. adopcji: Ewa – tel. 609 800 492 (prosimy o wysłanie SMS, w sprawie którego psa się kontaktujesz – na pewno oddzwonimy!)